Zlatý prsten s ohnivým opálem AU0166

Zlatý prsten zdobený ohnivým opálem z Mexika. Originální šperk vyrobený v mé dílně ze 14 - ti karátového zlata. Zlatý prstem je ručně rytý a zhotoven v kombinaci žlutého a bílého zlata.

Rozměry: opál: 7,1x5,9 mm, velikost: 64-65, váha: 1,82 gr.

Zlatý šperk máme skladem a do dvou pracovních dnů ho můžete mít doma

V případě zájmu lze dohodnout výkup zlata protihodnotou za výhodnou cenu.

Výkup zlata v Mladé Boleslavi

OPÁL
Chemické složení: Vodnatý oxid křemičitý s příměsí Ca, Mn, Fe, Al.
Vlastnosti: Je amorfní
T = 5,5 – 6,5
H = 2,1 – 2,3 g/cm3
IL = 1,35 – 1,46
Je bílý, šedý, nažloutlý, průsvitný i neprůhledný, má skelný lesk nebo voskový i matný, nesnese žár (v ohni puká), nesnese zásadité látky (leptají ho).

V minulosti se opálu přisuzovaly nadpřirozené vlastnosti, nositeli měl údajně přinášet smůlu a těžkosti, jindy zase měl léčivě působit na nemoci očí. Opál je náchylný na poškození, obtížně se zpracovává a jen málokdo dokáže nežasnout nad ohňostrojem barev, kterými nás zasypává. Neposednou hru výrazných barev, kterou nám opál ukazuj, způsobuje ohyb světla odraženého od těsných shluků nepatrných křemičitanových kuliček uvnitř kamene. I sebemenší změna má za následek také změnu barev, které vidíme. Čím jsou kuličky větší a uspořádanější, tím intenzivnější a bohatší tato barvohra je. Třpyt opálu se správně označuje jako irizace, nikoliv jako opalizace – tento termín se používá pro chvějivý modrobílý efekt pozorovaný například na měsíčním kameni a jeho odrůdách.
U opálu vždy záleží především na barvě, která musí být co nejhezčí a pravidelně rozložená. Rovnoměrnost barvohry nejlépe posoudíte tak, že budete drahokamem otáčet kolem své osy. Kvalitní kámen nebude mít žádná hluchá místa bez irizace.
LÉČEBNÉ VYUŽITÍ:
Opál posiluje vůli k životu. Léčí Parkinsonovu nemoc, infekce a horečky. Čistí krev a ledviny. Reguluje hladinu inzulinu, pomáhá při porodu a odstraňuje premenstruační syndrom.
MINERÁLY PODLE ZNAMENÍ: Kozoroh 21.12. – 20.1.
Váhy 23.9. - 23.10.

  • Dostupnost: Na skladě
  • 3 990 Kč


:  

© 2018 ZlatnictviNB.cz